Bezpečný nákup

Garance kvality

Zabrušujeme pouze brýlové čočky od renomovaných výrobců. Dodavatele obrub pečlivě vybíráme na veletrzích v Paříži a Miláně.

Garance vrácení peněz

V případě nespokojenosti můžete vrátit brýle do 30 dnů bez udání důvodu. Dostanete zpět peníze za brýle i poštovné.

Síť poboček

Brýle si můžete osobně vyzkoušet v síti našich poboček.

Přejít na hlavní navigaci

Přehled a ceny brýlových čoček / ceník skel

Uvedený ceník, obsahuje plastové brýlové čočky se základní povrchovou úpravou. V případě zájmu, vám rádi nabídneme rozšířenou nabídku povrchových úprav, které výrazně prodlužují životnost a usnadňují údržbu brýlových čoček. Tuto nabídku vám rádi zdělíme na zákaznické lince 800 299 9­92 , nebo v našich kamenných optikách. Do brýlí zabrušujeme plastové brýlové čočky od renomovaných světových výrobců. Plastové čočky mnohem lépe zabraňují pronikání UV záření do oka, jsou méně náchylné na rozbití oproti minerálním (skleněným) čočkám. Na druhou stranu jsou měkčí, a proto se upravují tvrzením. Všechny naše brýle dodáváme s tvrzenými čočkami.

Čiré čočky

Čočky Obrázek Popis Cena za pár
Tvrzené   Plastové čočky jsou měkčí než skleněné (minerální), ale jsou odolnější proti rozbití. Tvrzením se upravují proto, aby se tvrdostí vyrovnaly tvrdosti skla a tím byly odolné proti poškrábání. Index lomu těchto čoček je 1,5 a hodí se zvláště pro nižší dioptrické hodnoty (do +/- 2 dioptrií). Při více dioptriích mají čočky již větší tloušťku.
Dioptrický rozsah:
sférické: od +6.00 do –6.00 dpt
cylindrické: od +2.00 do –2.00 dpt
0,– Kč
(při nákupu brýlí)
490,–
(při zábrusu do vlastních obrub)
Tvrzené s antireflexem Antireflex Tyto čočky s indexem lomu 1,5 jsou vybavené antireflexní úpravou. Každá brýlová čočka odráží část dopadajícího světla (8–10%). Antireflexní vrstva omezí tyto odrazy na méně než 1%, čímž zvyšuje množství světla procházejícího do oka, a tím snižuje námahu očí.
Dioptrický rozsah:
sférické: od +6.00 do –6.00 dpt
cylindrické: od +2.00 do –2.00 dpt
790,– Kč
Ztenčené s antireflexem Ztenčené Tyto čočky mají vyšší index lomu (1,6) a jsou zejména vhodné pro vyšší dioptrie. Brýle s těmito čočkami jsou tenké i při vyšších dioptriích. Antireflexní úprava je v ceně čoček.
Dioptrický rozsah:
sférické: od +6.00 do –10.00 dpt
cylindrické: od +2.00 do –2.00 dpt
1490,– Kč
Druhý stupeň ztenčení s antireflexem   Tyto čočky dodáváme po telefonické domluvě na 800 299 992.
Tyto čočky mají vyšší index lomu (1,67) a jsou zejména vhodné pro vyšší dioptrie. Brýle s těmito čočkami jsou tenké i při vyšších dioptriích. Oproti prvnímu stupni (1,6) jsou čočky cca o 30% tenčí a lehčí. Obsahují 100% filtr UV 400. Doporučujeme od dioptrií +/-4,5. Čočky se dodávají včetně antireflexní úpravy.
Dioptrický rozsah:
sférické: od +6.00 do –10.00 dpt
cylindrické: od +2.00 do –2.00 dpt
2990,–Kč
Nadrozsahové dioptrie   Tyto čočky dodáváme po telefonické domluvě na 800 299 992.
V případě vyšších dioptrií nad +6,0/-10,0 nebo cylindrů nad +/-2,0 V kombinaci nadrozsahových čoček doporučujeme použít tenčenou variantu (1,6 nebo 1,67). Je možnost kombinovat se samozabarvující úpravou. Čočky se dodávají včetně antireflexní vrstvy.
na dotaz

Sluneční čočky

Čočky Obrázek Popis Cena za pár
Černé Sluneční černé čočky Černé čočky proti slunci, netenčené, s intenzitou zabarvení 85%. Jsou vybavené tvrzenou vrstvou proti poškrábání a kvalitním UV filtrem. 500,– Kč
Hnědé Sluneční hnědé čočky Hnědé čočky proti slunci, netenčené, s intenzitou zabarvení 85%. Jsou vybavené tvrzenou vrstvou proti poškrábání a kvalitním UV filtrem. 500,– Kč
Poznámka: Sluneční čočky se dodávají v užším dioptrickém rozsahu než u běžných čoček. Zjednodušeně řečeno, součet absolutních hodnot dioptrií a cylindru musí být nižší než 5. (Např. pokud máte –4,5 dpt, cylindr musí být max. –0,5 dpt).
Polarizační   Tyto čočky dodáváme po telefonické domluvě na 800 299 992.
Polarizační vrstva eliminuje odražené světlo například od silnice nebo vodni hladiny. Vhodné pro řidiče, sportovce, jachaře i rybáře. Možnost kombinovat se samozabarvovací úpravou.
od 2500,– Kč
Různé barevné kombinace a procenta zabarvení   Tyto čočky dodáváme po telefonické domluvě na 800 299 992.
Velké rozpětí intenzity zabarvení 15% až 85%. Možnost více barevných kombinací.
po domluvě
Gradální   Tyto čočky dodáváme po telefonické domluvě na 800 299 992.
Trvale zabarvené čočky, které jsou v horní části zabarvené více a směrem dolů jsou postupně světlejší. Možnost více barevných kombinací.
po domluvě
Samozabarvovací Transitions do auta a Drivewear   Tyto čočky dodáváme po telefonické domluvě na 800 299 992.
Tyto čočky se vyznačují schopností zabarvování i za sklem auta. Čočky pro aktivní řidiče, kteří nechtějí neustále měnit sluneční a čiré brýle. Jsou to jediné samozabarvovací čočky, které mají schopnost se zabarvit i v autě. 
od 5000,– Kč

Samozabarvovací čočky

Čočky Obrázek Popis Cena za pár
Samozabarvovací hnědé s antireflexem Samozabarvovací hnědé čočky Reagují na světelné podmínky a podle intenzity slunečního záření se zabarvují. Zabarvují se cca od 14% do 65% při teplotě 23 stupňů. V zimě na horách jsou nejtmavší. Obsahují 100% UV filtr, antireflexní vrstvu a index lomu mají 1,5. Pozn: Tyto čočky se dodávají v užším dioptrickém rozsahu než u běžných čoček. Zjednodušeně řečeno, součet absolutních hodnot dioptrií a cylindru musí být nižší než 4. (Např. pokud máte –3,5 dpt, cylindr musí být max. –0,5 dpt). Fungování těchto čoček při řízení auta je omezené, protože skla automobilu pohlcují UV záření. Pokud vybíráte samozabarvovací skla do auta, zvolte samozabarvovací skla Transitions do auta nebo speciální skla Drivewear. 1650,– Kč
Samozabarvovací černé s antireflexem Samozabarvovací černé čočky Reagují na světelné podmínky a podle intenzity slunečního záření se zabarvují. Zabarvují se cca od 14% do 65% při teplotě 23 stupňů. V zimě na horách jsou nejtmavší. Obsahují 100% UV filtr, antireflexní vrstvu a index lomu mají 1,5. Pozn: Tyto čočky se dodávají v užším dioptrickém rozsahu než u běžných čoček. Zjednodušeně řečeno, součet absolutních hodnot dioptrií a cylindru musí být nižší než 4. (Např. pokud máte –3,5 dpt, cylindr musí být max. –0,5 dpt). Fungování těchto čoček při řízení auta je omezené, protože skla automobilu pohlcují UV záření. Pokud vybíráte samozabarvovací skla do auta, zvolte samozabarvovací skla Transitions do auta nebo speciální skla Drivewear. 1650,– Kč
Transitions 1,5 hnědé s antireflexem   Samozabarvovací plastová skla Transitions VI. Reagují na světelné podmínky a podle intenzity slunečního záření se zabarvují. Skla Transitions se vyznačují tím, že v místnosti je zabarvení takřka neznatelné. Pokud brýle vystavíte slunečnímu záření, zabarvují se velmi rychle. Obsahují 100% UV filtr a index lomu mají 1,5. Fungování těchto čoček při řízení auta je omezené, protože skla automobilu pohlcují UV záření. Pokud vybíráte samozabarvovací skla do auta, zvolte samozabarvovací skla Transitions do auta nebo speciální skla Drivewear. 3 290,– Kč
Transitions 1,5 černé s antireflexem   Samozabarvovací plastová skla Transitions VI. Reagují na světelné podmínky a podle intenzity slunečního záření se zabarvují. Skla Transitions se vyznačují tím, že v místnosti je zabarvení takřka neznatelné. Pokud brýle vystavíte slunečnímu záření, zabarvují se velmi rychle. Obsahují 100% UV filtr a index lomu mají 1,5. Fungování těchto čoček při řízení auta je omezené, protože skla automobilu pohlcují UV záření. Pokud vybíráte samozabarvovací skla do auta, zvolte samozabarvovací skla Transitions do auta nebo speciální skla Drivewear. 3 290,– Kč
Transitions 1,6 hnědé s antireflexem   Ztenčená samozabarvovací plastová skla Transitions VI. Reagují na světelné podmínky a podle intenzity slunečního záření se zabarvují. Skla Transitions se vyznačují tím, že v místnosti je zabarvení takřka neznatelné. Pokud brýle vystavíte slunečnímu záření, zabarvují se velmi rychle. Obsahují 100% UV filtr a index lomu mají 1,6. Fungování těchto čoček při řízení auta je omezené, protože skla automobilu pohlcují UV záření. Pokud vybíráte samozabarvovací skla do auta, zvolte samozabarvovací skla Transitions do auta nebo speciální skla Drivewear. 4600,– Kč
Transitions 1,6 černé s antireflexem   Ztenčená samozabarvovací plastová skla Transitions VI. Reagují na světelné podmínky a podle intenzity slunečního záření se zabarvují. Skla Transitions se vyznačují tím, že v místnosti je zabarvení takřka neznatelné. Pokud brýle vystavíte slunečnímu záření, zabarvují se velmi rychle. Obsahují 100% UV filtr a index lomu mají 1,6. Fungování těchto čoček při řízení auta je omezené, protože skla automobilu pohlcují UV záření. Pokud vybíráte samozabarvovací skla do auta, zvolte samozabarvovací skla Transitions do auta nebo speciální skla Drivewear. 4600,– Kč
Poznámka: Samozabarvovací čočky se dodávají v užším dioptrickém rozsahu než u běžných čoček. Na určité dioptrie se může vztahovat příplatek. Tento příplatek je uveden přímo u výběru dioptrií.
Samozabarvovací čočky reagují na UV záření. Jejich fungování při řízení auta je omezené, protože skla automobilu UV záření pohlcují.

Multifokální čočky

Čočky Obrázek Popis Cena za pár
Plastová tvrzená 1,5 multifokální s antireflexem   Standardní plastová multifokální čočka pro každodenní nošení s úpravou proti poškrabání. poškrabání a antireflexní vrstvou, která propouští více světla do očí, tím se oči méně unavují a vy si tak můžete užívat pohodlného vidění na všechny vzdálenosti po celý den. Index lomu těchto čoček je 1,5 a hodí se zvláště pro nižší dioptrické hodnoty (do +/- 2 dioptrií). Při více dioptriích mají čočky již větší tloušťku.
Rozsah dioptrií:
sféra +/-6, cylindr do 4,0, adice (rozdíl mezi dálkou a blízkem) 0,75 až 3,00
4 240,– Kč
Plastová tvrzená 1,6 multifokální s antireflexem   Ztenčená plastová multifokální čočka pro každodenní nošení s úpravou proti poškrabání a antireflexní vrstvou. Tyto čočky jsou vhodné pro vyšší dioptrie a jsou až o 30% tenčí a lehčí než neztenčené čočky.
Rozsah dioptrií:
sféra +6 až – 10 dpt, cylindr do 4,0, adice (rozdíl mezi dálkou a blízkem) 0,75 až 3,00
6 960,– Kč
Značkové multifokální čočky   Značkové multifokální čočky, které nabízejí širší zorné pole (podle typu modelu), přirozenější a pohodlnější vidění na všechny vzdálenosti. Možnost i kancelářských čoček pro práci s počítačem. Čočky se dodávají včetně antireflexní úpravy. Možnost kombinovat s se samozabarvující úpravou i možnost více barevných kombinací při trvalém zabarvení. Tyto čočky jsou k dostání výhradně v našich kamenných pobočkách. po domluvě
Bifokální čočky   Tento typ čoček umožňuje pohodlné vidění na dálku a blízko, nevýhodou je skok obrazu při přechodu vzdáleností. Možnost kombinovat se samozabarvovací a antireflexní úpravou. od 2 500,– Kč

Zábrusy do vlastních obrub

Obruby Popis   Cena za zábrus
Celoobruby, vázané V našich kamenných optikách nabízíme i zábrusy do vlastních obrub. Brýle zakoupené u nás 200,– Kč
Nové, jinde zakoupené obruby 400,– Kč
Zábrus do sportovních obrub (zábrus možný až po posouzení obruby) 700,– Kč
Vrtané (bezrámečkové) brýle V našich kamenných optikách nabízíme i zábrusy do vlastních obrub. Vrtané brýle jsou technologicky náročnější, proto je cena vyšší než u celoobrub. Brýle zakoupené u nás 600,– Kč
Nové, jinde zakoupené obruby 800,– KčMěření zraku

Úkon   Popis Cena
Měření zraku   Při nákupu dioptrických brýlí ZDARMA
Měření zraku   Bez nákupu dioptrických brýlí 500 KčZpět Další: Jak změřit PD

Zkusit brýle online

Zde nahrajte nebo
přetáhněte myší fotografii.

nebo použijte výchozí podle pohlaví

Vyzkoušejte si brýle


Rychlý kontakt

Zelená linka
800 299 992
VOLEJTE ZDARMA

Tel.: 800 299 992

E-mail: info@bryle-domu.cz

Dejte nám vědět, pokud máte jakékoliv dotazy.

Chcete vědět o novinkách?

Přihlaste se k odběru Zpravodaje Brýle-domů.cz.


CZ|SK


Nákupní košíkNákupní košík
košík je prázdný

Přihlásit se | Registrace


Získejte slevu 150 Kč na první nákup

a mějte informace o slevách a akčních nabídkách z první ruky.